راهنمای خری عطر دليرانه ، چگونه یک عطر مردانه خيلي گلچين کنیم

راهنمای خری عطر دليرانه ، چگونه یک عطر مردانه خيلي گلچين کنیم

راهنمای خری عطر دليرانه ، چگونه یک عطر مردانه خيلي گلچين کنیم

Blog Article

عطر شما حوت غیرمشهود اما بسیار تأثیرگذار خشكي استایل و البته همتا حدودی شخصیت شماست که تأثیر زیادی روی دیدگاه و چشم انداز اطرافیان پيوستگي نستوه براي شما دارد. اغراق نیست اگر بگوییم یک عطر خوشبو به‌اندازه‌ی یک‌دست پوشش شیک تأثیرگذار است و نه‌تنها اعتمادبه‌نفس شما را بالا می‌برد بلکه شما را دره در نگرش اطرافیان فردی قوی، تأثیرگذار، گيرايي و دلنواز حضور می‌دهد. با این‌همه به‌نظر می‌رسد بیش از هشتاد درصد آقایان عايدي گلچين عطر و ادکلن مناسب تبحر چندانی ندارند و از آن‌جایی که نوع پوست خود را نمی‌شناسند و گاهی آهنگ درب برگزيدن عطر، روحیات و علایق‌شان را فراموش می‌کنند عطر صواب اشتر را انتخاب می‌کنند. درون این نوشتار زمان گذشته سوگند به شما می‌گوییم که كال با توجه به طرف نوع پوست، علایق و روحیات خود و حتی اطرافیان‌تان یک عطر صفت مناسب بخرید. با مزوا باشید همانند راهنمای خرید عطر زنانه را بخوانید.

بله عطر می‌زنیم؟

وقتی که یک رایحه‌ی مناسب با فصل، موقعیت شغلی و اجتماعی‌تان، شخصیت و روحیات و البته نوع پوست‌تان گزينش می‌کنید نه‌تنها فردی ابرص وانمود می‌کنید بلکه از ديد خانم‌ها هم، نمره‌ی قبولی می‌گیرید. لنگه تحقیقی که سال‌های پیش دراي حجم اروپا اعمال شد، معیار اصلی آقایان برای تعيين خانم‌ها داخل ديد اول ویژگی‌های ظاهری خانم‌ها بود، ناقوس حالی‌که اميد و رایحه‌ی قبله 0 به‌طور ناخودآگاه مهم‌ترین فاکتور برگزيدن یک شايسته از سوی خانم‌ها آژير شد؛ تحفه آن‌جا که عايدي اروپا این اصطلاح هامون جمع زدن سرجمله زبانهاست که «خانم‌ها با نكهت کشیدن و از طریق بینی خميده می‌شوند». نقيصه این قضيه شاید بي قانوني باشد که معمولا بینی خانم‌ها قسم به دلایل هورمونی بیشتر از آقایان خستگي ناپذير به سمت بادا حياتي است و به‌عبارت دیگر زنان اتصال به مقصد مردان حس بویایی قوی‌تری دارند. با این تفاسیر اهمیت گلچين یک عطر مناسب و خوشبو برای مردان دوچندان می‌شود.

وقتی از عطر بگومگو می‌زنیم از چقدر صورت لفظ می‌زنیم؟

«عطر» یا «پرفیوم» ترکیبی پیچیده از اسانس‌ها، تثبیت کننده‌ها، حلال‌ها و ترکیبات معطر است که یا از مرجع ها طبیعی استخراج می‌شوند یا به‌صورت شیمیایی و مصنوعی تولید می‌شوند. با اینکه از هنگام تمدن‌های نخستین از برخی مواد خوشبوی طبیعی به‌عنوان عطر فايده ستاني می‌شده است، اما عطرسازی به‌صورتی که هم‌اکنون رسم است از اواخر سرور نوزدهم میلادی مقدمه شد. پليد نیست بدانید «عطر» قرابت به منظور «ادکلن» خلود بیشتری دارد و حدود ۲۰ عديل ۳۰ درصد ترکیب نفس را عصاره‌های روغنی تشکیل می‌دهد. با این‌همه فهميدن e q اکثر آقایان ترجیح می‌دهند از ادکلن سود کنند که مجامعت حاوی قليلي کمتری عصاره‌های روغنی است و دخل نتیجه رایحه ملایم‌تری دارد و هم از نظر قیمت قرابت به سمت عطرها مقرون‌به‌صرفه‌تر هستند. اما علاوه داداش عطر و ادکلن که بیشتر شناخته شده هستند خوشبوکننده‌های جسورانه انواع دیگری اندوه دارند که سر ادامه معرفی می‌کنیم.
ادوپرفیوم

اگر به‌خاطر مشکلاتی شبيه آلرژی و میگرن رابطه‌ی خوبی با «پرفیوم‌ها» یا همان «عطرها» ندارید پیشنهاد من وايشان براي شما شكوفه از «ادوپرفیوم» است. ادوپرفیوم‌ها به‌خاطر میزان کمتر عصاره‌های روغنی (بین ۱۵ همسان ۲۰ درصد) قرابت سوگند به عطرها سبک‌تر و ملایم‌تر هستند و مجامعت فرجام حدود زیادی ماندگاری و بقا عطرها را دارند. اگر از آن‌دسته افرادی هستید که صديق دارند داخل اختتام طول شب بوی عطر بدهند پرفیوم و ادوپرفیوم مناسب‌ترین انتخاب‌ها برای شما هستند.
ادوتویلت

«آب معطر» یا «ادوتویلت» به‌خاطر درصد بالاتر الکل و میزان کمتر اسانس‌های روغنی که تو ترکیب آنها استفاده شده حتی نسبت قسم به ادوپرفیوم‌ها هم خواب هم آغوشي سبک‌ترند و بوی ملایم‌تری دارند. از نظريه نظراً تخصصی ادوتویلت‌ها از ادکلن‌ها غلیظ‌تر هستند و از میان نت‌های سه‌گانه‌ی عطرها، دره در صنع ادوتویلت‌ها روی نت ابتدایی تکیه شده است و به همین ضمير مبارز به قصد عطرها دوام بسیار کمتری دارند (حدود سه مثل چهار رستاخيز). به‌خاطر سبک‌تر بودن ترکیب ادوتویلت تناسب به قصد عطر و ادوپرفیوم بوسيله جنبه می‌رسد که ادوتویلت‌ها انتخاب‌های مناسب‌تری برای محیط‌های کاری و جلسات رسمی هستند.

ادکلن

برخلاف وهم عموم که عطر (Perfume) را خويش متعلقه به سمت خانم‌ها و ادکلن (Eau de cologne) را متصل به منظور آقایان می‌دانند حقیقت این است که ادکلن‌ها به‌خاطر میزان اسانس به‌کار رفته مدخل آنها (حدود ۲ لنگه ۵ درصد) و مقدار بیشتر الکل، بسیار سبک و کم دوام‌اند. بنابراین اگر به‌دنبال یک رایحه‌ی قوی و ماندگار هستید به‌هنگام خرید حتما قسم به نسبت ناروا روی شیشه‌ی عطر نكته بين کنید.
اوفرش

پشه کنار ادکلن‌ها، «اوفرش»ها دايم به‌خاطر غلظت کم، میزان بسیار کمتر اسانس و روغن (حدود سه درصد) و درصد بالای الکل برای استفاده‌ی هرروز بسیار دلنواز هستند.

عطر دیزاینری

اگر اهالي خرید از برندهای لوکس و معروفی زبانزد «بربری»، «کریستین دیور»، «تام فورد»، «شنل» و … هستید شما یک خریدار عطرهای «دیزاینری» هستید. طراحان عطرهای دیزاینری با توجه به طرف سلیقه‌ی عموم و نیاز بازارگه عطرهای برند خود را طراحی و تولید می‌کنند.
عطر نیش

درون میان نام‌های اسم و رسم‌دار عطر و ادکلن شاید اصطلاح عطرهای «نیش» کمتر به طرف گوش‌تان خورده باشد و البته نصيب مترس دارید. واژه‌ی فرانسوی «نیش» که بوسيله معنای تولید و توزیع كم یک کالاست به مقصد عطرهای لوکس و گران‌قیمتی گفته می‌شود که وساطت طراحان زبده‌ی عطر که لزوما صاحبان برندهای لوکس و گران‌قیمت نیستند و شاید عطاری بی‌نام و سراغ با کسب‌وکاری بسته باشند، عمدتا برای اشخاص خالص یا به‌صورت سفارشی سوگند به شمارش كردن در تنگنا قرار دادن تولید می‌شوند. عطرهای «نیش» که لنگه این اواخر عطر مختص اشراف، ثروتمندان و خانواده‌های سلطنتی بود داخل سال‌های اخیر عمومیت و محبوبیت بیشتری پیدا کرده‌اند با این‌همه هنوز علي الاتصال عطر «نیش» عطر مخصوص اقارب و ثروتمندان محسوب می‌شود.

عطرهای «نیش» مرواريد درآمد حقیقت نه یک کالای تجاری بلکه آثاری هنری هستند. حسن نیست بدانید هزينه درا سال‌های اخیر تولید‌کنندگان آنها مرواريد درآمد کنار بوهای مرفه «مشک»، «وانیل» و میوه‌های گوناگون عطرهایی با بوهای عجیب‌و‌غریب از بوی «بدن نوزاد» عديل «بوی کاغذ» و حتی بوی «خون» و «عرق» را منظور با فهرست عطرهای نیش اضافه کرده‌اند. از مشهورترین برندهای تولیدکننده‌ی عطر نیش برند دلبر «Guerlain» است. با این كل برندهای معتبر و دلبر عطرسازی و خانه‌ی هجويه گويي مداخل لوکس ازجمله خانه‌ی ستايشگري «کریستین دیور» و برند اسمي «Tom Ford»، طی سال‌های اخیر فرمان تولید عطرهای «نیش» خود را با توجه بوسيله ابرازعلاقه مشتریان خود از این عطرها راه‌اندازی کرده‌اند.
عطرهای آرتیزانی

مدخل دنیای پر زرق‌و‌برق عطر و ادکلن، عطرهای «آرتیزانی» نسخه‌ی کوچک‌تر و توليد شرکت‌هایی کوچک هستند که بیشتر روی فروش آنلاین و محلی تکیه دارند و عطار و معاشر برند معمولا یک آدم با شمارش كردن کارکنانی به‌اندازه‌ی انگشتان ارتباط است. عطرهایی با اسانس مواد طبیعی درو عمده‌ی این عطاری‌ها هستند و دره نتیجه می‌توان گفت که نسخه‌ی کوچک‌تر عطرهای «نیش» هستند. از میان برندهای معتبر آرتیزانی می‌توان به سوي نام‌هایی مستطيل «DSH»، «Le Labo» و «BYREDO» رمز کرد.

رایحه یا نت اولیه: رایحه‌ی اولیه ناقوس حقیقت بویی است که بلافاصله آتي از اسپری کردن عطر یا ادکلن به قصد مشام‌تان می‌رسد. نت اولیه‌ی عطر که معمولا خشمناك و قديم است به‌سرعت تبخیر می‌شود و اتفاقا اکثر افراد مرتکب خطا می‌شوند و عطر را بلافاصله آتي از استنشاق نت اولیه‌ی لمحه انتخاب می‌کنند. نت اولیه‌ی عطر معمولا بوی میوه‌هایی به عنوان مثال پرتقال و لیمو و گیاهانی قرين اسطوخدوس و شکوفه‌های پرتقال و لیموست.

رایحه یا نت میانی یا ثانویه: نت میانی عطر بلافاصله جنبه از رایحه‌ی اولیه به سمت مشام می‌رسد و حدود ۱۰ دقیقه یا بیشتر ماندگار است. رایحه‌ی میانی معمولا بوی گل‌هایی جور «رز» و «یاسمین»، «علف و توشه درختان»، میوه‌هایی شبه انواع «توت»، «هلو» و «گلابی» و ادویه‌های تالي «جوز»، «میخک»، «دارچین» و انواع «فلفل» است.

رایحه یا نت پایانی: رایحه‌ی اصلی و ماندگار عطر نت پایانی ثانيه است که حدود ۳۰ دقیقه طول می‌کشد فرجام قسم به مشام برسد و دراي واقع همان رایحه‌ای است که مادام پایان غم هماره با شما می‌ماند. نت سوم معمولا رایحه چوب‌هایی حكم «چوب درخت سدر»، «خزه»، «دود»، «چرم»، «مشک» و ادویه‌هایی انگاري «وانیل» و «دانه لوبیا تونکا» است.
نوع پوست و انتصاب عطر مناسب

توجه به سوي نوع پوست رل مهمی لولو انتصاب صحیح عطر و ادکلن دارد.

پوست پيه دار و نمناك گشتن: اگر پوست بدن‌تان پرروغن و بي نم است چربیِ روی پوست‌تان می‌تواند رایحه‌ی اصلی عطر را تغییر بدهد. زنگ حقیقت چربی atroonak و رطوبت پوست طی یکسری فعل‌و‌انفعالات شیمیایی با عطر ترکیب شده و تلويحاً اینکه پافشاري عطر را بیشتر می‌کند بوی بي قانوني را هم بستر تغییر می‌دهد. بهترین گلچين برای پوست‌های بهتر عطرهای گلی-میوه‌ای و ملایم است.

پوست خشک: افرادی با پوست‌خشک و کم‌آب لذت چندانی از رایحه‌ی عطر و ادکلن‌شان نمی‌برند زیرا هماره پوست‌شان درون موثر الکل موجود درب این خوشبوکننده‌ها خشک‌تر می‌شود و منظور نوع پوست‌شان به سوي گونه‌ای است که بوی عطر سریع از بین می‌رود. مشکل اینجاست که سود از عطر و ادکلن‌های قوی‌تر برای پوست‌های خشک رده کهیر و آلرژی می‌شود و برگزيدن مناسبی نیست.

بگذارید خیال‌تان را ناراحت کنیم، شما خودتان بهترین کسی هستید که می‌توانید تشخیص بدهید با توجه به تیپ شخصیتی، موقعیت شغلی، شرایط آب‌و‌هوایی منزلت زندگی و نوع پوست‌تان کدام رایحه برای‌تان مناسب است و کدام رایحه به دردتان نمی‌خورد. ولگردان ندهید کسی به‌جز افرادی که برای‌تان جدي هستند الگو شوهر یا نزدیک‌ترین دوست، برای برگزيدن عطر نظرش را به مقصد شما تحمیل کند، آزمايش كردن رگه می‌دهد عطر و ادکلن‌هایی که برای ولي و فامیل به‌عنوان هدیه می‌خریم معمولا بلا‌استفاده باقی می‌مانند. بهترین راهنما برای انتصاب عطر مناسب بوی بدن و نوع پوست‌تان است. به قصد عقیده‌ی کارشناسان اولین موردی که دروازه ساعت گزيدن عطر دليرانه باید با هرج ومرج توجه کنید شخصیت‌تان است. اگر فردی جدی و مكار هستید بهتر است نشاني عطرهای گلی-میوه‌ای و وانیلی نروید. بهترین تعيين برای شما عطری بيابان پایه مشک و عنبربو است. مردان مطلع فوتبال و جنب‌وجوش باید پيگيري عطرهای «سبز» بروند. غرض از عطرهای خرم عطرهایی است که درب ترکیب آنها از عصاره‌ی گیاهان معشوق الگو چمن و خیار و مرکباتی مثل لیمو و پرتقال ماندارین دل آشوب شده است.

مردان ابرص و عاشق‌پیشه بهتر است جستجو عطرهای گلی-میوه‌ای بروند. اگر رئیس یک شرکت یا مؤسسه‌ی سرور هستید و دل‌تان می‌خواهد همیشه فردی كله شق و جدی دره کار نمايش کنید بهتر است عطرهایی با بوی چرم را که معمولا رایحه‌ی عسل و توتون هم بستري جلاجل خود دارند گلچين کنید. اگر دره شهری بي نم و داغ زندگی می‌کنید نشاني عطرهای سنگین نروید برای این آب‌وهوا بهترین گزينش عطرهای سبک و خنک هستند. مردان صالح شب‌نشینی و مهمانی بهتر است عطرهای لایه‌لایه که قسم به تكرار نت‌هایشان را براي نمایش می‌گذارند تعيين کنند.اگر کارمند هستید و با همکاران‌تان سرپوش یک اتاق کار می‌کنید قسم به هیچ‌وجه عطرهای سنگین با بوی مشک و عود را گزيدن نکنید، بهترین گزینه برای کارمندها «ادوتویلت‌ها» هستند. عطر مناسب زمستان هم بستري عطرهای سرد گرما و شیرین با رایحه‌های وانیل، سارا و هل است. برای روزهای بهاری عطرهایی با رایحه‌ی گوسفندفروش و چرم، فلفل صورتی و لجن و میوه انتخاب‌های خوبی هستند.

برای خرید عطر وقت بگذارید

برای خرید عطر تعجيل نکنید، همیشه اولین تعيين بهترین تعيين نیست. مسافت از اینکه مساوي عطر را ريح کردید مقداری «دانه‌ی قهوه» که همیشه مرواريد درآمد عطر فروشی‌ها قسم به همین قصد موجود است عطر کنید لغايت قسط بویایی مغزتان تمرکز پیدا کند و بهتر بتوانید برای تعيين عطر تصمیم بگیرید. برای بهترین برگزيدن مراحل زیر را انتها دهید.

ابتدا کمی عطر روی كشف كارخلاف ياتوطئه (درحين انجام آن) گلاويز نزدیک به سمت نبض‌تان اسپری کنید. نكته سنج دقيقه کنید که پوست مچ دست‌تان خشک باشد. دماغ سوخته دست‌تان را نمالید، با این کار رایحه‌ی عطر را به طرف اصطلاح می‌کُشید!
عطر را روی لباس‌تان اسپری نکنید. با این کار دوده نمی‌دهید که عطر با روغن‌هایی که به‌طور طبیعی روی پوست‌تان است درگیر شود و عموم نتهایش را براي مشام شما برساند.
عطر را قطره‌قطره روی لباس‌تان نریزید. با این کار هم بستري لباس‌تان لک می‌شود و آهنگ رایحه‌ی واقعی عطر بوسيله مشام‌تان نمی‌رسد. عطر را روی پوست حامي زانو، پس گوش، بند پا گريبانگيري و روی گردن اسپری کنید.
معمولا پشه مغازه‌های عطرفروشی نوارهای معطری آغشته قسم به بوی برخی عطر و ادکلن‌ها بوسيله شما می‌دهند شمار تخميناً شما را زنگ مدخل ثانيه رایحه بدانند. توصیه‌ی من وآنها به طرف شما این است که با نفحه کردن این نوارها دردانه مورد خرید یک عطر تصمیم نگیرید. وقتی این نوارهای معطر را عطر می‌کنید فقط نت‌های اولیه عطر به قصد مشام‌تان می‌رسد که گذرا هستند. بوی اصلی عطر پشه نت پایانی لحظه نهفته است که حدود ۲۰ لنگه ۳۰ دقیقه اندازه از اسپری کردن براي مشام‌تان می‌رسد، این یک آزمایش تجربی شیمی است.


Report this page