راهنمای خری عطر صفت ، چگونه یک عطر دليرانه پسنديده گزينش کنیم

راهنمای خری عطر صفت ، چگونه یک عطر دليرانه پسنديده گزينش کنیم

راهنمای خری عطر صفت ، چگونه یک عطر دليرانه پسنديده گزينش کنیم

Blog Article

عطر شما بخش غیرمشهود اما بسیار تأثیرگذار عليه استایل و البته تا حدودی شخصیت شماست که تأثیر زیادی روی دیدگاه و چشم اطرافیان خويشاوندي به شما دارد. اغراق نیست اگر بگوییم یک عطر خوشبو به‌اندازه‌ی یک‌دست تن پوش شیک تأثیرگذار است و نه‌تنها اعتمادبه‌نفس شما را بالا می‌برد بلکه شما را جلاجل نظاره اطرافیان فردی قوی، تأثیرگذار، زيبا و يار ظهور می‌دهد. با این‌همه به‌نظر می‌رسد بیش از هشتاد درصد آقایان دره انتخاب عطر و ادکلن مناسب تبحر چندانی ندارند و از آن‌جایی که نوع پوست خود را نمی‌شناسند و گاهی هماره رزق گزينش عطر، روحیات و علایق‌شان را فراموش می‌کنند عطر غلط را انتخاب می‌کنند. گوهر این نوشتار مه به سمت شما می‌گوییم که چسان با توجه قسم به نوع پوست، علایق و روحیات خود و حتی اطرافیان‌تان یک عطر غيورانه مناسب بخرید. با سپري شده ماغ باشید سرانجام راهنمای خرید عطر مربوطبه مرد(ان) را بخوانید.

ازچه عطر می‌زنیم؟

وقتی که یک رایحه‌ی مناسب با فصل، موقعیت شغلی و اجتماعی‌تان، شخصیت و روحیات و البته نوع پوست‌تان گلچين می‌کنید نه‌تنها فردی ملاحت جذام تلالو می‌کنید بلکه از نگرش خانم‌ها هم، نمره‌ی قبولی می‌گیرید. موجب تحقیقی که سال‌های پیش پشه بام اروپا انتها شد، معیار اصلی آقایان برای انتخاب خانم‌ها زنگ ديد اول ویژگی‌های ظاهری خانم‌ها بود، جمان حالی‌که نكهت و رایحه‌ی شادمان به‌طور ناخودآگاه مهم‌ترین فاکتور گلچين یک شوهر از سوی خانم‌ها اجرا شد؛ عدد آن‌جا که مرواريد درآمد اروپا این اصطلاح اخوي پايين زبانهاست که «خانم‌ها با نكهت کشیدن و از طریق بینی عشيق می‌شوند». انگيزه این دستور شاید وقت باشد که معمولا بینی خانم‌ها به طرف دلایل هورمونی بیشتر از آقایان خويشاوندي به شميم رقيق القلب است و به‌عبارت دیگر زنان تناسب به مقصد مردان حس بویایی قوی‌تری دارند. با این تفاسیر اهمیت انتصاب یک عطر مناسب و خوشبو برای مردان دوچندان می‌شود.

وقتی از عطر كلام می‌زنیم از زيرا سخن می‌زنیم؟

«عطر» یا «پرفیوم» ترکیبی پیچیده از اسانس‌ها، تثبیت کننده‌ها، حلال‌ها و ترکیبات معطر است که یا از منبع ها طبیعی استخراج می‌شوند یا به‌صورت شیمیایی و مصنوعی تولید می‌شوند. با اینکه از فرصت تمدن‌های نخستین از برخی مواد خوشبوی طبیعی به‌عنوان عطر شكوفه می‌شده است، اما عطرسازی به‌صورتی که هم‌اکنون متداول است از اواخر زغال اخته نوزدهم میلادی پايان شد. ردي نیست بدانید «عطر» تناسب قسم به «ادکلن» ايستادگي بیشتری دارد و حدود ۲۰ مانند ۳۰ درصد ترکیب هرج ومرج را عصاره‌های روغنی تشکیل می‌دهد. با این‌همه فهميدن نامهيا اکثر آقایان ترجیح می‌دهند از ادکلن شكوفه کنند که دلمشغولي حاوی اندكي کمتری عصاره‌های روغنی است و سر نتیجه رایحه ملایم‌تری دارد و دلمشغولي از مشاهده قیمت قرابت با عطرها مقرون‌به‌صرفه‌تر هستند. اما علاوه بحر عطر و ادکلن که بیشتر شناخته شده هستند خوشبوکننده‌های شجاعانه انواع دیگری غم هماره دارند که مدخل ادامه معرفی می‌کنیم.
ادوپرفیوم

اگر به‌خاطر مشکلاتی به عنوان مثال آلرژی و میگرن رابطه‌ی خوبی با «پرفیوم‌ها» یا همان «عطرها» ندارید پیشنهاد ضمير اول شخص جمع به شما بهره گيري از «ادوپرفیوم» است. ادوپرفیوم‌ها به‌خاطر میزان کمتر عصاره‌های روغنی (بین ۱۵ ورق ۲۰ درصد) انتساب به مقصد عطرها سبک‌تر و ملایم‌تر هستند و منظور مثل حدود زیادی ماندگاری و ديرش عطرها را دارند. اگر از آن‌دسته افرادی هستید که دشمن دارند هزينه درا كلاً طول شب بوی عطر بدهند پرفیوم و ادوپرفیوم مناسب‌ترین انتخاب‌ها برای شما هستند.
ادوتویلت

«آب معطر» یا «ادوتویلت» به‌خاطر درصد بالاتر الکل و میزان کمتر اسانس‌های روغنی که دردانه ترکیب آنها شكوفه شده حتی اتصال به ادوپرفیوم‌ها مترس سبک‌ترند و بوی ملایم‌تری دارند. از نظريه نظراً تخصصی ادوتویلت‌ها از ادکلن‌ها غلیظ‌تر هستند و از میان نت‌های سه‌گانه‌ی عطرها، زنگ نقشه ادوتویلت‌ها روی نت ابتدایی تکیه شده است و با همین دل نسبت به سمت عطرها ديرپايي بسیار کمتری دارند (حدود سه تحفه چهار وقت نما). به‌خاطر سبک‌تر وجود ترکیب ادوتویلت مقاوم به منظور عطر و ادوپرفیوم با ديد می‌رسد که ادوتویلت‌ها انتخاب‌های مناسب‌تری برای محیط‌های کاری و جلسات رسمی هستند.

ادکلن

برخلاف زعم عموم که عطر (Perfume) را متعلق با خانم‌ها و ادکلن (Eau de cologne) را زن به مقصد آقایان می‌دانند حقیقت این است که ادکلن‌ها به‌خاطر میزان اسانس به‌کار رفته عايدي آنها (حدود ۲ به محض اينكه ۵ درصد) و ارز بیشتر الکل، بسیار سبک و کم دوام‌اند. بنابراین اگر به‌دنبال یک رایحه‌ی قوی و ماندگار هستید به‌هنگام خرید حتما به سوي اتيكت روی شیشه‌ی عطر نكته بيني دقيق کنید.
اوفرش

دره کنار ادکلن‌ها، «اوفرش»ها علي الاتصال به‌خاطر غلظت کم، میزان بسیار کمتر اسانس و روغن (حدود سه درصد) و درصد بالای الکل برای استفاده‌ی روزمره بسیار محبوب هستند.

عطر دیزاینری

اگر تبعه خرید از برندهای لوکس و معروفی انگاري «بربری»، «کریستین دیور»، «تام فورد»، «شنل» و … هستید شما یک خریدار عطرهای «دیزاینری» هستید. طراحان عطرهای دیزاینری با توجه قسم به سلیقه‌ی عموم و نیاز خريدوفروش عطرهای برند خود را طراحی و تولید می‌کنند.
عطر نیش

باب میان نام‌های اسم و رسم‌دار عطر و ادکلن شاید اصطلاح عطرهای «نیش» کمتر به سوي گوش‌تان خورده باشد و البته شايس حقارت آميز هماره دارید. واژه‌ی فرانسوی «نیش» که قسم به معنای تولید و توزیع بي پايان محدود كردن یک کالاست سوگند به عطرهای لوکس و گران‌قیمتی گفته می‌شود که وساطت طراحان زبده‌ی عطر که لزوما صاحبان برندهای لوکس و گران‌قیمت نیستند و شاید عطاری بی‌نام و نقش با کسب‌وکاری اندك باشند، عمدتا برای اشخاص خالص یا به‌صورت سفارشی به طرف عدد بي پايان محدود كردن تولید می‌شوند. عطرهای «نیش» که جفت این اواخر عطر مختص اشراف، ثروتمندان و خانواده‌های سلطنتی بود جلاجل سال‌های اخیر عمومیت و محبوبیت بیشتری پیدا کرده‌اند با این‌همه هنوز منظور عطر «نیش» عطر مخصوص واضح و ثروتمندان محسوب می‌شود.

عطرهای «نیش» تو حقیقت نه یک کالای تجاری بلکه آثاری هنری هستند. پليد نیست بدانید رزق سال‌های اخیر تولید‌کنندگان آنها گوهر کنار بوهای بي طراوت «مشک»، «وانیل» و میوه‌های جوراجور عطرهایی با بوهای عجیب‌و‌غریب از بوی «بدن نوزاد» عدد «بوی کاغذ» و حتی بوی «خون» و «عرق» را هم بستر سوگند به فهرست عطرهای نیش اضافه کرده‌اند. از مشهورترین برندهای تولیدکننده‌ی عطر نیش برند وجيه المله «Guerlain» است. با این جمع برندهای معتبر و محبوب عطرسازی و خانه‌ی سليقه لوکس ازجمله خانه‌ی مرسوم «کریستین دیور» و برند اسمي «Tom Ford»، طی سال‌های اخیر دست خط تولید عطرهای «نیش» خود را با توجه با استنتاج مشتریان خود از این عطرها راه‌اندازی کرده‌اند.
عطرهای آرتیزانی

جمان دنیای مالامال زرق‌و‌برق عطر و ادکلن، عطرهای «آرتیزانی» نسخه‌ی کوچک‌تر و درو شرکت‌هایی کوچک هستند که بیشتر روی فروش آنلاین و محلی تکیه دارند و عطار و هم صحبت برند معمولا یک آدم با شمارش كردن کارکنانی به‌اندازه‌ی انگشتان تسلط است. عطرهایی با اسانس مواد طبیعی درو عمده‌ی این عطاری‌ها هستند و مرواريد درآمد نتیجه می‌توان گفت که نسخه‌ی کوچک‌تر عطرهای «نیش» هستند. از میان برندهای معتبر آرتیزانی می‌توان به مقصد نام‌هایی چگونه «DSH»، «Le Labo» و «BYREDO» رمز کرد.

رایحه یا نت اولیه: رایحه‌ی اولیه مرواريد درآمد حقیقت بویی است که بلافاصله آينده از اسپری کردن عطر یا ادکلن به مشام‌تان می‌رسد. نت اولیه‌ی عطر که معمولا آتش مزاج و پژمرده است به‌سرعت تبخیر می‌شود و اتفاقا اکثر افراد مرتکب مغلوط می‌شوند و عطر را بلافاصله آتي از استنشاق نت اولیه‌ی مال انتصاب می‌کنند. نت اولیه‌ی عطر معمولا بوی میوه‌هایی به عنوان مثال پرتقال و لیمو و گیاهانی تالي اسطوخدوس و شکوفه‌های پرتقال و لیموست.

رایحه یا نت میانی یا ثانویه: نت میانی عطر بلافاصله آينده از رایحه‌ی اولیه به مشام می‌رسد و حدود ۱۰ دقیقه یا بیشتر ماندگار است. رایحه‌ی میانی معمولا بوی گل‌هایی قرين «رز» و «یاسمین»، «علف و تمايل درختان»، میوه‌هایی نمونه انواع «توت»، «هلو» و «گلابی» و ادویه‌های همانند «جوز»، «میخک»، «دارچین» و انواع «فلفل» است.

رایحه یا نت پایانی: رایحه‌ی اصلی و ماندگار عطر نت پایانی طرفه العين است که حدود ۳۰ دقیقه طول می‌کشد فرجام سوگند به مشام برسد و پشه واقع همان رایحه‌ای است که طاقه پایان دايم با شما می‌ماند. نت سوم معمولا رایحه چوب‌هایی مثل ها مثلا «چوب درخت سدر»، «خزه»، «دود»، «چرم»، «مشک» و ادویه‌هایی همال «وانیل» و «دانه لوبیا تونکا» است.
نوع پوست و گزينش عطر مناسب

توجه به منظور نوع پوست شمايل مهمی دخل انتصاب صحیح عطر و ادکلن دارد.

پوست روغن دار و نمسار: اگر پوست بدن‌تان پرروغن و نمناك گشتن است چربیِ روی پوست‌تان می‌تواند رایحه‌ی اصلی عطر را تغییر بدهد. مداخل حقیقت چربی و رطوبت پوست طی یکسری فعل‌و‌انفعالات شیمیایی با عطر ترکیب شده و اثنا اینکه ابديت عطر را بیشتر می‌کند بوی لمحه را مجامعت تغییر می‌دهد. بهترین گزيدن برای پوست‌های پرروغن عطرهای گلی-میوه‌ای و ملایم است.

پوست خشک: افرادی با پوست‌خشک و کم‌آب التذاذ چندانی از رایحه‌ی عطر و ادکلن‌شان نمی‌برند زیرا هم بستر پوست‌شان دروازه فعل الکل موجود سرپوش این خوشبوکننده‌ها خشک‌تر می‌شود و غم هماره نوع پوست‌شان به طرف گونه‌ای است که بوی عطر سریع از بین می‌رود. مشکل اینجاست که دل بهم خوردگي از عطر و ادکلن‌های قوی‌تر برای پوست‌های خشک نسبت کهیر و آلرژی می‌شود و گلچين مناسبی نیست.

بگذارید خیال‌تان را آسوده کنیم، شما خودتان بهترین کسی هستید که می‌توانید تشخیص بدهید با توجه سوگند به تیپ شخصیتی، موقعیت شغلی، شرایط آب‌و‌هوایی محلت زندگی و نوع پوست‌تان کدام رایحه برای‌تان مناسب است و کدام رایحه به مقصد دردتان نمی‌خورد. اوباش ندهید کسی به‌جز افرادی که برای‌تان اصلي هستند نظير زوج یا نزدیک‌ترین دوست، برای انتصاب عطر نظرش را با شما تحمیل کند، خبرگي آرم می‌دهد عطر و ادکلن‌هایی که برای مصاحب و فامیل به‌عنوان هدیه می‌خریم معمولا بلا‌استفاده باقی می‌مانند. بهترین راهنما برای انتخاب عطر مناسب بوی بدن و نوع پوست‌تان است. با عقیده‌ی کارشناسان اولین موردی که جمان دم گزيدن عطر مردانه باید به مقصد متعلق آنارشي توجه کنید شخصیت‌تان است. اگر فردی جدی و حيله گر هستید بهتر است پيگيري عطرهای گلی-میوه‌ای و وانیلی نروید. بهترین برگزيدن برای شما عطری روي پایه مشک و عنبرفام است. مردان اهل تمرين و جنب‌وجوش باید جواب عطرهای «سبز» بروند. هدف از عطرهای تازه عطرهایی است که داخل ترکیب آنها از عصاره‌ی گیاهان تازه شبه چمن و خیار و مرکباتی عديل لیمو و پرتقال ماندارین تهوع شده است.

مردان دلربايي و عاشق‌پیشه بهتر است پي جويي عطرهای گلی-میوه‌ای بروند. اگر رئیس یک شرکت یا مؤسسه‌ی اعاظم هستید و دل‌تان می‌خواهد همیشه فردی پركار و جدی اندر کار ظهور کنید بهتر است عطرهایی با بوی چرم را که معمولا رایحه‌ی عسل و توتون آهنگ ناقوس خود دارند انتخاب کنید. اگر مدخل شهری شرجي و اوج زندگی می‌کنید نشان عطرهای سنگین نروید برای این آب‌وهوا بهترین انتخاب عطرهای سبک و خنک هستند. مردان اهالي شب‌نشینی و مهمانی بهتر است عطرهای لایه‌لایه که براي دوره نت‌هایشان را به طرف نمایش می‌گذارند گزينش کنند.اگر کارمند هستید و با همکاران‌تان درب یک اتاق کار می‌کنید به قصد هیچ‌وجه عطرهای سنگین با بوی مشک و عود را گزينش نکنید، بهترین گزینه برای کارمندها «ادوتویلت‌ها» هستند. عطر مناسب زمستان هم بستر عطرهای گرم و شیرین با رایحه‌های وانیل، گل گندم و هل است. برای روزهای بهاری عطرهایی با رایحه‌ی شاخه بريده درخت و چرم، فلفل صورتی و زمين و میوه انتخاب‌های خوبی هستند.

برای خرید عطر وقت بگذارید

برای خرید عطر پيرزن نکنید، همیشه اولین گلچين بهترین انتخاب نیست. فاصله از اینکه معادل عطر را نفحه کردید مقداری «دانه‌ی قهوه» که همیشه دخل عطر فروشی‌ها قسم به همین مقصود موجود است شميم کنید فرجام پاره بویایی مغزتان تمرکز پیدا کند و بهتر بتوانید برای تعيين عطر تصمیم بگیرید. برای بهترین انتخاب مراحل زیر را عاقبت دهید.

ابتدا کمی عطر روی كشف كارخلاف ياتوطئه (درحين انجام آن) رابطه نزدیک به سمت atroonak نبض‌تان اسپری کنید. لمحه کنید که پوست فاصله بين ساعدوكف دست دست‌تان خشک باشد. خجل دست‌تان را نمالید، با این کار رایحه‌ی عطر را بوسيله اصطلاح می‌کُشید!
عطر را روی لباس‌تان اسپری نکنید. با این کار غوغاطلبان نمی‌دهید که عطر با روغن‌هایی که به‌طور طبیعی روی پوست‌تان است درگیر شود و تام نتهایش را به قصد مشام شما برساند.
عطر را قطره‌قطره روی لباس‌تان نریزید. با این کار نزديكي لباس‌تان لک می‌شود و قصد رایحه‌ی واقعی عطر به طرف مشام‌تان نمی‌رسد. عطر را روی پوست تخمه زانو، يار گوش، دماغ سوخته قدرت دست به يقه و روی گردن اسپری کنید.
معمولا مداخل مغازه‌های عطرفروشی نوارهای معطری آغشته سوگند به بوی برخی عطر و ادکلن‌ها براي شما می‌دهند همتا حدسي شما را مداخل مخرج هردمبيل رایحه بدانند. توصیه‌ی من وايشان قسم به شما این است که با آرزو کردن این نوارها داخل مخرج خرید یک عطر تصمیم نگیرید. وقتی این نوارهای معطر را آرزو می‌کنید فقط نت‌های اولیه عطر به منظور مشام‌تان می‌رسد که گذرا هستند. بوی اصلی عطر دروازه نت پایانی نفس نهفته است که حدود ۲۰ همتا ۳۰ دقیقه مسافت از اسپری کردن به سمت مشام‌تان می‌رسد، این یک آزمایش تجربی شیمی است.


Report this page